Chcę zrobić okulary korekcyjne w Lublinie

Każdy, kto ma problemy ze wzrokiem, powinien skorzystać z porady specjalisty (lekarza okulisty lub optometrysty), który dzięki nauce i doświadczeniu, dysponuje szeroką wiedzą na temat zdrowego widzenia. Tylko specjalista może podjąć odpowiedzialną decyzję, czy Twoje oczy są zdrowe i czy powinieneś nosić okulary korekcyjne. Wyrób nowych okularów pozwala na noszenie zgodnie z duchem czasu. Nowe okulary korekcyjne to nie tylko zakup nowoczesnych i coraz doskonalszych technologicznie opraw, nowe okulary to również korzystanie z nowej oferty soczewek coraz bardziej zaawansowanych pod względem funkcjonalnym tak, by coraz lepiej odpowiadały w różnych warunkach użytkowania.

okulary korekcyjne Lublin-chce zrobic okulary korekcyjne-gdzie w Lublinie zrobic okulary korekcyjne-Salony Optyczne Wrzos Lublin

Krok 1: Wywiad

Lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad. Pojawiają się pytania o ogólny stan zdrowia oczu, a wywiad ma na celu poznanie potrzeb pacjenta. Może się bowiem okazać, że potrzebne są okulary do dali lub do bliży, albo okulary do komputera.

Krok 2: Badanie

Specjalista przeprowadza komputerowe badanie okulistyczne. Dzięki takiemu badaniu, ustala się wadę wzroku i korekcję, która jest potrzebna. Badanie oczu prowadzone jest pod kątem takich parametrów, jak: ostrość wzroku, ustalenie dokładnej refrakcji oka, sprawdzenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, stanu siatkówki oka. Po dokładnym badaniu lekarz wypisuje receptę oraz zleca także badanie kontrolne. Na koniec należy udać się do asystenta sprzedaży, który pomoże dobrać odpowiednią oprawę do kształtu twarzy, przeznaczenia i do mocy szkieł.

Krok 3: Dobór opraw okularowych

Nowe okulary powinny być nie tylko ładne i praktyczne, ale przede wszystkim odpowiednio dobrane do kształtu twarzy. Ogólnie przyjęło się, że poziome linie optycznie poszerzają, a pionowe wydłużają twarz; zakrzywione linie oprawy ją łagodzą, a okrągłe pogrubiają i zaokrąglają. Natomiast oprawki prostokątne wydłużają twarz, a tzw. kocie kształty podnoszą kąciki oczu.

Dobrze dobrane oprawy:

  • nie powinny być za daleko lub za blisko oczu, za to pod właściwym kątem
  • muszą być stabilne, żeby nie zsuwały się przy najmniejszym ruchu, ale nie za ciasne, żeby się nie odznaczały
  • zauszniki powinny mieć odpowiednią długość na dopasowanie do kształtu głowy i stabilne ułożenie,
  • są odpowiednie do kształtu twarzy, koloru oczu, włosów i karnacji
  • powinny mieścić się pomiędzy łukiem brwiowym a kośćmi policzkowymi

Krok 4: Wypisanie zlecenia na okulary

Po dobraniu oprawy, na zleceniu asystent zapisuje moce i rodzaj szkła, mierzy rozstaw źrenic i ustalany jest termin odbioru gotowych okularów.