Soczewki Kontaktowe Dwutygodniowe

Czym są dwutygodniowe soczewki kontaktowe?

Kontaktowe soczewki dwutygodniowe, należą do grupy soczewek systematycznej wymiany. Oznacza to, że licząc od pierwszego założenia, mamy określony czas na ich noszenie – w tym przypadku jest to 14 dni użytkowania w trybie dziennym* (lub 7 dni w trybie przedłużonym* – czyli bez zdejmowania na noc).

Soczewki dwutygodniowe w porównaniu z jednodniowymi, są bardziej ekonomiczne dla naszej kieszeni, jednak wymagają stosowania dodatkowych środków pielęgnacyjnych. Z racji możliwości osadzania się na nich wszelkich zanieczyszczeń i niebezpiecznych dla zdrowia naszych oczu osadów białkowych, konieczne jest stosowanie płynów do czyszczenia, dezynfekcji i przechowywania soczewek kontaktowych. Czas noszenia dwutygodniowych soczewek kontaktowych, przy jednoczesnym dbaniu o ich higienę, jest na tyle optymalny, by śmiało polecać soczewki tej grupy użytkownikom szukającym większej swobody i alternatywy dla okularów korekcyjnych. Soczewki dwutygodniowe występują w wersji sferycznej (dla krótko – i dalekowidzów) oraz torycznej – dla astygmatyków.

Dla kogo są przeznaczone soczewki kontaktowe dwutygodniowe?

  • dla osób, które szukają alternatywy dla okularów;
  • dla użytkowników dbających zarówno o higienę, jak i ceniących ekonomiczne rozwiązania;
  • dla sportowców i wszystkich, którzy aktywnie spędzają czas;
  • dla osób, które standardowo noszą okulary, ale potrzebują swobody ruchu na krótki okres czasu, np. w okresie urlopów, czy wzmożonych treningów.