Soczewki Kontaktowe Miesięczne

Soczewki miesięczne, podobnie jak soczewki dwutygodniowe, należą do grupy soczewek systematycznej wymiany. Oznacza to, że licząc od pierwszego założenia, mamy określony czas na ich noszenie – tu do 30 dni. Należy jednak zaznaczyć, że w przypadku soczewek miesięcznych mamy do czynienia z dwoma ich rodzajami – wyróżniamy soczewki miesięczne przeznaczone do noszenia w trybie dziennym (zdejmowane na noc, czyszczone i przechowywane w płynie i zakładane następnego dnia) oraz soczewki o przedłużonym trybie noszenia – dzięki specjalnemu materiałowi, z którego są wykonane, użytkownik może je nosić bez zdejmowania na noc, czyszcząc je regularnie i zakładając z powrotem na oko).

Bez względu jednak na to, na którą wersję się zdecydujemy, soczewki wymagają wysokiej higieny, by mogły być w pełni komfortowo użytkowane. Z racji dłuższego okresu ich stosowania, niestarannie czyszczone soczewki , mogą przysporzyć kłopotów w postaci podrażnienia i infekcji narządu wzroku.

Ważne jest zatem by odpowiednio dbać o ich higienę poprzez stosowanie preparatów do czyszczenia, dezynfekcji i przechowywania soczewek kontaktowych, a także czuwać nad odpowiednim nawilżeniem narządu wzroku, wybierając najodpowiedniejsze dla nas soczewki i w razie potrzeby stosować preparaty nawilżające.