Soczewki kontaktowe Lublin

Zanim zdecydujesz się na badanie wzroku, należy udać się do specjalisty. Lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad, oceniając ogólną kondycję oczu, a w dalszej kolejności – kompleksowe badanie okulistyczne, w celu określenia wady wzroku i innych potrzebnych do użytkowania soczewek kontaktowych parametrów. Następnie okulista dobierze odpowiednie dla Ciebie soczewki kontaktowe i nauczy Cię jak najwygodniej je zakładać i zdejmować oraz co najważniejsze, jak utrzymywać ich higienę. Jeśli istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do używania formy korekcji wzroku, jaką są soczewki kontaktowe, lekarz z pewnością Cię o tym poinformuje.

Zapis na badanie i dobranie soczewek

Zachęcamy do wizyty u naszych zaufanych specjalistów, którzy sprawnie i kompleksowo wprowadzą Cię w tematykę użytkowania soczewek kontaktowych. Zapisu na wizytę można dokonać telefonicznie, drogą internetową, lub bezpośrednio w każdym z naszych Salonów.

Noszę już soczewki kontaktowe

Jeśli posiadasz wadę wzroku i soczewki kontaktowe nie są Ci obce, pamiętaj o regularnych kontrolach narządu wzroku, które powinny odbywać się nie rzadziej niż raz na rok. Nasi specjaliści również mogą Ci w tym pomóc. Widzieliśmy już takie cuda na oczach osób lekceważących zasady higieny i stałej kontroli, więc zamiast o tym mówić lepiej to obejrzeć.

Soczewki kontaktowe w ofercie Salonów Optycznych Wrzos w Lublinie

W ofercie naszych Salonów znajdziesz soczewki kontaktowe wielu znanych producentów, m.in.: Johnson & Johnson, Ciba / Alcon, Bausch & Lomb, Cooper Vision. Na bieżąco aktualizujemy naszą ofertę, więc kupując soczewki kontaktowe u nas, masz pewność, że korzystasz z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych rozwiązań. Soczewki kontaktowe wykonane mogą być z materiałów hydrożelowych, silikonowo-hydrożelowych, bądź hyper gelu, dzięki czemu utrzymują odpowiednie nawilżenie i natlenienie oka. Większość z nich posiada wbudowany filtr chroniący przed promieniami UV.

Rodzaje soczewek kontaktowych

Dostępne na rynku soczewki kontaktowe różnią się nie tylko materiałem, z którego są wykonane. Podstawowy podział to tryb użytkowania soczewek – mogą być noszone przez rok, kwartał, miesiąc, dwa tygodnie lub jeden dzień – w trybie dziennym (zakładając je codziennie rano i zdejmując każdej nocy), lub miesięczne w trybie noszenia ciągłego – dzień i noc, bez zdejmowania.

Podział soczewek kontaktowych ze względu na czas użytkowania

SOCZEWKI ROCZNE – to rozwiązanie dla osób cierpiących na afakię (wrodzony lub nabyty brak soczewki); znajdują także zastosowanie m.in. przy dużych wadach wzroku. Muszą być indywidualnie dobierane przez specjalistę. W naszych Salonach dostępne są po uprzednim zamówieniu.

SOCZEWKI KWARTALNE – to propozycja dla osób o dużych wadach wzroku, które nie chcą lub nie mogą nosić okularów, a także dla użytkowników lubiących ekonomiczne rozwiązania. Należy jednak pamiętać, że soczewki kwartalne wymagają szczególnej pielęgnacji i utrzymywania ich higieny. W naszych Salonach dostępne są po uprzednim zamówieniu.

SOCZEWKI MIESIĘCZNE – jedno z najpopularniejszych rozwiązań wybieranych przez użytkowników szkieł kontaktowych. Soczewki miesięczne dostępne są w wielu wersjach: sferycznej, torycznej, multifokalnej oraz kolorowej. Wymagają utrzymania ich w czystości i stosowania płynów do ich pielęgnacji i przechowywania. Jest to jednak rozwiązanie ekonomiczne dla osób, które chcą nosić soczewki codziennie.

SOCZEWKI DWUTYGODNIOWE – obok soczewek miesięcznych jest to jedno z popularniejszych rozwiązań wśród soczewek przeznaczonych do długoterminowgo noszenia. Również wymagają pielęgnacji i stosowania płynów do czyszczenia i przechowywania. Jednak z racji częstszego trybu wymiany

SOCZEWKI JEDNODNIOWE – najzdrowsze i najbardziej higieniczne rozwiązanie – zakładane są jednorazowo, a po zakończeniu użytkowania, wyrzucane. Przeznaczone są szczególnie dla osób o wrażliwym narządzie wzroku, uprawiających sporty, noszących soczewki okazjonalnie, lub dużo podróżujących. Nie wymagają dodatkowej higieny. Dostępne są również w wersjach sferycznych, torycznych, multifokalnych i kolorowych.

SOCZEWKI NA DZIEŃ I NA NOC – soczewki dla osób które chcą cieszyć się ostrym widzeniem o każdej porze, pracujących zarówno w dzień, jak i w nocy. Wymagają stosowania płynów do utrzymania ich higieny.

Podział soczewek ze względu na wadę wzroku

SOCZEWKI DLA KRÓTKO i DALEKOWIDZÓW – tzw. soczewki sferyczne o mocach, np. +2,00 D czy -5,50 D. Występują we wszystkich trybach użytkowania, w wersjach do noszenia przedłużonego (bez zdejmowania na noc) oraz w wersjach kolorowych.

SOCZEWKI TORYCZNE – soczewki przeznaczone dla astygmatyków, dostępne na zamówienie po podaniu potrzebnych parametrów (mocy sferycznej, cylindrycznej i osi). Występują w wersjach jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, kwartalnych i rocznych.

SOCZEWKI MULTIFOKALNE – tzw. progresywne, przeznaczone dla presbiopów; zastępują 2 pary okularów – do dali i bliży, ponieważ w części powierzchni soczewka ma zredukowaną moc, przez co użytkownik widzi wyraźnie na wszystkie odległości. Dostępne w wersji jednodniowej i miesięcznej.

SOCZEWKI KOLOROWE / KOSMETYCZNE – soczewki przeznaczone zarówno dla osób z wadą wzroku jak i dla tych, którzy nie potrzebują korekcji, a chcą jedynie poprawić bądź odmienić swój wygląd. Dostępne w wersji jednodniowej i miesięcznej.

Soczewki kontaktowe - pielęgnacja

Dla użytkowników soczewek kontaktowych najważniejsza powinna być higiena szkieł kontaktowych. Większość soczewek wymaga pielęgnacji oraz utrzymania ich w czystości. Istnieje zatem na rynku wiele preparatów przeznaczonych do czyszczenia, dezynfekowania oraz przechowywania soczewek kontaktowym. Różnią się one między sobą m.in. stopniem nawilżania soczewek.

Każdy kto przekonał się o wygodzie użytkowania soczewek, powinien mieć na uwadze fakt, iż mimo wysokiego komfortu jaki dają szkła kontaktowe, wskazane jest noszenie ich na zmianę z okularami korekcyjnymi. Jakość widzenia i niczym nieograniczone pole widzenia są bezprecedensowymi plusami tego rozwiązania, jednak trzeba pamiętać, że obecne rozwiązania w optyce okularowej dają znacznie więcej możliwości wyraźnego i kontrastowego widzenia, a oprawa okularówa może być zarówno ozdobą i częścią naszego wizerunku.