Okulary Biurowe Lublin

okulary biurowe Lublin-ile kosztuja okulary biurowe-co to sa okulary biurowe-Salony Optyczne Wrzos Lublin

W młodym wieku z okularów jednoogniskowych korzystamy na każdą odległość, zarówno do czytania jak i do chodzenia. Jednak po 40 r. ż. Układ akomodacyjny oka zaczyna tracić na elastyczności i takie okulary już nam nie wystarczają. Wtedy ze starczowzrocznością – czyli pogorszeniem widzenia do bliży związanego z wiekiem – możemy sobie radzić stosując dodatkową parę okularów do czytania. Nie jest to jednak wygodne rozwiązanie dla osób, które nie tylko czytają, lecz również korzystają z komputera, grają na instrumentach, majsterkują, rzeźbią. Osoby te potrzebują kilku par okularów dostosowanych do różnych odległości.

Okulary biurowe cena

Wszystkie te potrzeby wzrokowe są w stanie zaspokoić tzw okulary biurowe a inaczej mówiąc okulary do bliży i odległości pośrednich. Ich konstrukcja pozwala na dobre widzenie z bliska (czytanie, pisanie, smartfon) oraz z odległości pośrednich (komputer, nuty, osoba po drugiej stronie biurka). W zależności od konstrukcji i mocy soczewek możemy uzyskać dobre, ostre widzenie do 2-4 metrów. W odróżnieniu od szkieł progresywnych nie poprawią nam one widzenia na większą odległość, ale za to dają szerokie pole do bliży. Poniżej napisaliśmy jaki ma wpływ na okulary biurowe cena.

Rodzaje okularów biurowych

Wyróżnia się dwie konstrukcje soczewek biurowych: progresywną oraz konwencjonalną. W obu przypadkach Mamy do wyboru trzy warianty odległości na którą potrzebujemy widzieć. Są to odległości do 1m, do 2m lub nawet do 4m. Maksymalny zasięg widzenia w górnej części soczewki zależy od addycji czyli różnicy między mocą do czytania a mocą do dali. Im większa addycja tym mniejszy zasięg widzenia odległości pośrednich. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że im większy jest zasięg widzenia odległości pośrednich (np 4m) tym pole ostrego widzenia jest zawężone. Jednak różnorodna dostępność soczewek biurowych pozwala na przezwyciężenie pewnych niedogodności i dostosowanie jakości widzenia do potrzeb klienta.

okulary dla pracownika biurowego-okulary do pracy przy komputerze-okulary biurowe Lublin-Salony Optyczne Wrzos Lublin

Soczewki biurowe progresywne

Soczewki biurowe o konstrukcji progresywnej charakteryzują się indywidualną konstrukcją soczewek. Brane są pod uwagę indywidualne potrzeby klienta, jego warunki pracy oraz użytkowania okularów. Soczewka będzie skonstruowana inaczej dla 1m, 2m lub 4m. Dzięki temu, że brane są pod uwagę indywidualne wymagania klienta oraz wszystkie parametry oprawy, jakość widzenia oraz komfort użytkowania jest znacznie wyższy od soczewek konwencjonalnych. Cena soczewki biurowej o konstrukcji progresywnej w naszym salonie waha się w przedziale od 450 do 725 zł za soczewkę.

Soczewki biurowe konwencjonalna

W soczewkach biurowych o konstrukcji konwencjonalnej moc do bliży bardzo łagodnie redukuje się od dolnej części oprawki ku górze, dzięki czemu widzimy bardzo dobrze bliż oraz odległość pośrednią. Ceny tych soczewek wynoszą od 214 do 368 zł za soczewkę.

Powłoki uszlachetniające do soczewek biurowych

Warto również zwrócić uwagę na jakość antyrefleksu oraz rodzaj powłok w zastosowanych soczewkach. Aby jak najlepiej chronić nasze oczy dobrze jest zdecydować się na soczewki z powłoką filtra niebieskiego, która zabezpieczy wzrok przed szkodliwym promieniowaniem UV na zewnątrz pomieszczeń oraz niebiesko-fioletowym światłem emitowanym przez ekrany komputerów, smartfonów, żarówek led. Zapobiega uszkodzeniom komórek siatkówki oraz przedwczesnemu starzeniu się oczu, dodatkowo eliminuje efekt zmęczenia oczu podczas korzystania z urządzeń cyfrowych. Ceny soczewek biurowych z filtrem światła błękitnego to od 300 do 760zł.

okulary biurowe Lublin-jakie okulary do pracy przy komputerze-Lublin-Salony Optyczne Wrzos Lublin