Okulary i Oprawy Lublin
Okulary korekcyjne krok po kroku
Każdy, kto ma problemy ze wzrokiem, powinien skorzystać z porady specjalisty (lekarza okulisty lub optometrysty), który dzięki nauce i doświadczeniu, dysponuje szeroką wiedzą na temat zdrowego widzenia. Tylko specjalista może podjąć odpowiedzialną decyzję, czy Twoje oczy są zdrowe i czy powinieneś nosić okulary korekcyjne. Wyrób nowych okularów pozwala na noszenie zgodnie z duchem czasu. Nowe okulary korekcyjne to nie tylko zakup nowoczesnych i coraz doskonalszych technologicznie opraw, nowe okulary to również korzystanie z nowej oferty soczewek coraz bardziej zaawansowanych pod względem funkcjonalnym tak, by coraz lepiej odpowiadały w różnych warunkach użytkowania.
Krok 1: Wywiad z pacjentem
Lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad. Pojawiają się pytania o ogólny stan zdrowia oczu, a wywiad ma na celu poznanie potrzeb pacjenta. Może się bowiem okazać, że potrzebne są okulary do dali lub do bliży, albo okulary do komputera.
Krok 2: Badanie pacjenta
Ocena ostrości wzroku. Najpierw obiektywna na podstawie autorefraktometru – popularnie komputer – a następnie subiektywna, na podstawie odczytywanych liter lub znaków o różnej wielkości. Dobierając różne moce szkieł podczas tego testu specjalista wspólnie z pacjentem ustalają najlepszą korekcję dla niego. Aby badanie było poprawne, ważne jest by parę godzin przed nim nie czytać dłuższy czas z bliska i nie nosić soczewek kontaktowych. Najlepiej jeśli oczy byłyby wypoczęte.
Okulista sprawdzi również dno oka i zmierzy ciśnienie śródgałkowe oka, oceni stan rogówki.
Optometrysta poświęca cały swój czas na dobranie jak najlepszej korekcji.
Krok 3: Dobór opraw
Po dobraniu korekcji, asystent sprzedaży na podstawie wskazań specjalisty pomaga dobrać oprawę okularową. Powinna uwzględniać rysy twarzy, kolorystykę i przeznaczenie jak również rodzaj szkieł jaki ma być w niej zamontowany.
Oprócz doboru opraw bardzo ważnym elementem jest dobór soczewek okularowych. Jest ich kilka grup, a każda z nich ma wiele różnych odmian. Jest to czynność często niedoceniana przez klienta z powodu nieznajomości możliwości jakie daje dzisiejsza technika. Postęp jest ogromny jak w każdej dziedzinie naszego życia.
Krok 4: Wypisanie zlecenia na okulary
Po dobraniu opraw i soczewek okularowych, asystent sprzedaży wykonuje odpowiednich pomiarów w zależności od rodzaju szkieł i stopnia ich indywidualizacji. Podstawowe soczewki magazynowe potrzebują jedynie pomiaru rozstawu dla oka prawego i lewego oraz wysokości montażu. Bardziej zaawansowane soczewki wymagają dodatkowych pomiarów takich jak odległość soczewek od oczu, kąta nachylenia szkieł względem osi patrzenia i stopnia wygięcia oprawy (łuku oprawy).
Teraz pozostało czekać na montaż szkieł w oprawie. Standardowe mogą być na miejscu, więc wykonane mogą być w ciągu godziny. Na bardziej zaawansowane trzeba będzie poczekać od jednego do kilkunastu dni.