Filtr Światła Niebieskofioletowego

filtr światła niebieskofioletowego Duravision BlueProtect-Salon Optyczny Wrzos Lublin

Przykładowym takim filtrem jest Duravision BlueProtect, to powłoka stworzona specjalnie dla osób, które spędzają dużo czasu wolnego bądź w ramach wykonywanej pracy w pomieszczeniach, gdzie narażeni są na promieniowanie niebiesko-fioletowe. Światło to emitowane jest przez ekrany LED telewizorów, monitorów komputerów, tabletów, smartfonów czy oświetlenie ledowe.

Powłoka Duravision BlueProtect posiada te same niezawodne cechy co ceniona powłoka Duravision Platinum, mianowicie unikalną odporność na zarysowania czy łatwość w czyszczeniu.

Światło niebiesko-fioletowe jest wszechobecne, emitowane również przez słońce, ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania. Reguluje ono poziom melatoniny w naszych organizmach odpowiedzialnej za dobowy rytm zegara biologicznego (długość fali 400 nm). Ale to tylko jedna strona. Osiągając pewien poziom naświetlenia przez to światło, najczęściej przez urządzenia elektroniczne (440-460nm) narażamy się na uszkodzenie komórek siatkówki oka. Zwiększa się tym samym ryzyko wystąpienia zwyrodnienia plamki żółtej, która jest nieuleczalna. Dzieje się tak dlatego, że ekrany oraz żarówki led emitują o wiele więcej światła niebieskiego niż źródła światła żarowe. Natomiast światło słoneczne, które przechodzi przez atmosferę ziemską, ma zredukowaną ilość tych fal w stosunku do pozostałego widma promieniowania widzialnego.

Korzystne dla nas światło widzialne ale i to szkodliwe UV oraz niebiesko-fioletowe jest obecne w naszym życiu przy każdej czynności, którą wykonujemy. Ważne jest więc aby na zewnątrz korzystać z okularów przyciemniających się typu fotochromowego PhotoFusion lub przeciwsłonecznych Skylet. Wewnątrz natomiast powinniśmy nosić okulary, które posiadają odpowiednie powłoki antyrefleksyjne z filtrem jaką jest Duravision BlueProtect.

Dla kogo filtr światła niebieskofioletowego?

Nie ma więc znaczenia czy mamy wadę wzroku czy nie. W czasie wolnym czy w pracy możemy chronić swoje oczy przy pomocy szkieł z powłoką antyrefleksyjną Duravision BlueProtect. Pomyśl także o swoim dziecku, które być może spędza dużo czasu przed ekranem monitora czy telewizora. Warto, aby również jego oczy były chronione, co zaprocentuje na przyszłość. Cieszmy się nowinkami technicznymi jakie mamy w zasięgu ręki ale pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze a oczy mamy tylko jedne.

Zapraszamy do naszych salonów, by dowiedzieć się więcej.