Krótkowzroczność u dzieci

Krótkowzroczność u dzieci MIYOSMART-optyk dla dzieci Lublin-salon optyczny dla dzieci w Lublinie-Salony Optyczne Wrzos Lublin

MIYOSMART- Proste rozwiązanie na krótkowzroczność u dzieci

Zdrowie dziecka, to z pewnością jeden z priorytetów bycia rodzicem. Jeżeli więc zauważysz pierwsze objawy krótkowzroczności, takie jak mrużenie oczu, dyskomfort podczas zabaw i odrabiania lekcji, czy problemy z koncentracją – koniecznie udaj się do specjalisty, aby już na początkowym etapie problemu zadbać o komfort widzenia w przyszłości.

Przełom na rynku soczewek okularowych.

Soczewki okularowe MiYOSMART renomowanej marki HOYA Vision to bezpieczna, łatwa i co najważniejsze nieinwazyjna metoda leczenia krótkowzroczności u dzieci. Pozwala uniknąć progresji krótkowzroczności średnio od 60% i zapobiec powiększeniu się wady wzroku w dorosłym życiu.
Dzięki najnowszej technologii soczewka koryguje wadę wzroku na swojej całej powierzchni, a terapeutyczna strefa optyczna spowalnia postęp krótkowzroczności. Rozmieszczone naprzemiennie obszary zapewniające normalną percepcję wzrokową z wyspami krótkowzrocznego rozogniskowania, zapewniają wyraźne widzenie i jednoczesną kontrolę krótkowzroczności.

Soczewka dopasowana do dzieci

Szkła MiYOSMART wykonane są z odpornego na uderzenia i wytrzymałego materiału. Dzięki specjalnej powłoce antyrefleksyjnej Eye Shield soczewki zapewniają również pełną ochronę przed promieniowaniem UV.

Soczewki powstały w ramach współpracy z Politechniką w Hongkongu. 3-letnie badania wykazały znaczące spowolnienie postępu krótkowzroczności. U dzieci, które przeszły ze standardowych soczewek jednoogniskowych na soczewki MiYOSMART również uzyskano efekt spowolnienia rozwoju wady. Oznacza to, że soczewki MiYOSMART to idealny wybór zarówno dla dzieci, które są już w trakcie leczenia standardowymi soczewkami, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają korekcję wady wzroku. W obydwu przypadkach uzyskujemy dużo lepsze rezultaty, niż w przypadku standardowych rozwiązań. Warto wziąć to pod uwagę, by w przyszłości nie narazić dziecka na ciągle postępującą i dużą krótkowzroczność.

miyosmart-krotkowzrocznosc u dzieci-Salony Optyczne Wrzos Lublin

Specjalistyczna pielęgnacja oczu małych pacjentów

Adaptacja wzroku do soczewek
Podobnie, jak w przypadku każdej zmiany szkieł okularowych, nasz wzrok potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić się do nowej korekcji. Okres adaptacji trwa zazwyczaj od 1 do 2 tygodni. W tym czasie dziecko nie powinno unikać używania soczewek podczas intensywnej aktywności fizycznej, jazdy na rowerze, czy wspinaczki. W przypadku krótkowzroczności wizyty kontrolne powinny odbywać się co pół roku, aby prawidłowo monitorować postępy.

Technologia soczewek MiYOSMART to nowość na rynku optycznym, więc mogą być one wdrażane wyłącznie przez wykwalifikowanych specjalistów okulistyki. Aby dowiedzieć się więcej i zamówić soczewki MiYOSMART, zapraszamy do naszego Salonu Optycznego Wrzos przy ul. Koziej 3, który specjalizuje się w okularach dla dzieci.

Pamiętaj, że dbanie o wzrok, to nie tylko odpowiednio dobrane okulary. Nasze oczy potrzebują codziennej pielęgnacji, aby korekcja wzroku podążała w dobrym kierunku:

  • Zachęcaj swoje dziecko do regularnych przerw podczas korzystania z komputera, odrabiania lekcji, czy oglądania telewizji, aby unikać skupiania wzroku przez dłuższy czas w jednym miejscu,
  • Zapewnij dziecku prawidłowe oświetlenie i odpowiednią odległość od monitora podczas korzystania z komputera,
  • Regularnie umawiaj się badania kontrolne u specjalisty, aby zmniejszyć ewentualne powikłania krótkowzroczności.

 

Oko w oko z krotkowzrocznoscia_Poradnik dla rodzicow i opiekunow

Zapraszamy do Salonu Optycznego Wrzos dla Dzieci – Lublin, ul. Kozia 3

tel. 571 925 989