W młodym wieku, korzystamy z jednoogniskowych okularów do czytania i chodzenia. Jednak po 40. roku życia, elastyczność układu akomodacyjnego oka maleje, a zwykłe okulary już nie wystarczają. Wtedy pojawia się starczowzroczność, a jedna para okularów do czytania przestaje być wygodna. Szczególnie dla tych, którzy oprócz czytania używają komputera, grają na instrumentach czy majsterkują, idealnym rozwiązaniem są okulary biurowe, dostosowane do różnych odległości.
Okulary biurowe to idealne rozwiązanie dla osób z różnymi potrzebami wzrokowymi. Zaprojektowane do efektywnego widzenia zarówno z bliska (czytanie, pisanie, smartfon) jak i z odległości pośrednich (komputer, nuty, rozmowa przez biurko).
Wyróżniamy dwie konstrukcje soczewek biurowych: progresywną i konwencjonalną. Oferują trzy warianty odległości: do 1m, 2m lub 4m. Maksymalny zasięg widzenia zależy od addycji, czyli różnicy mocy do czytania i dali. Soczewki biurowe progresywne są dostosowywane indywidualnie, zapewniając wysoką jakość widzenia i komfort.
Warto zwrócić uwagę na jakość antyrefleksu i rodzaj powłok. Soczewki z powłoką filtra niebieskiego chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV i światłem emitowanym przez ekrany komputerów. Zapobiegają uszkodzeniom siatkówki oka, przedwczesnemu starzeniu się oczu i eliminują efekt zmęczenia podczas korzystania z urządzeń cyfrowych.
Organizacja ruchu na Królewskiej w sezonie letnim W czerwcu, kolejny już rok ustawiono mylące znaki drogowe dotyczące ulicy Królewskiej. Postawiono znak nakaz skrętu w prawo by nie wjeżdżać na ul. Królewską, a pod spodem małym drukiem, że dotyczy on od piątku, od godziny 18.00 do niedzieli, godziny 23.59. Podobnie jest ze znakiem „ślepa ulica” przy…
Brak zajawki, ponieważ wpis jest zabezpieczony hasłem.