filtr światła niebieskiego - lublin

Ochrona wzroku w XXI wieku? Filtr światła niebieskiego

 Czym jest światło niebieskie?

Na emisję światła niebieskiego narażeni jesteśmy niemal cały czas. Naturalnie ten rodzaj światła wytwarza słońce. Natomiast sztucznie, światło niebieskie jest emitowane przez ekrany urządzeń elektronicznych, takich jak smartfony, telewizory, czy komputery. Nie możemy więc odciąć się od niego całkowicie, ale możemy zredukować i ograniczyć jego szkodliwe działanie.

Filtr światła niebieskiego, okulary biurowe.

 Jak możemy odczuwać skutki emisji światła niebieskiego na co dzień?

Skutków emisji światła niebieskiego nie odczujemy od razu. Z czasem jednak zaburzeniu ulegają procesy metaboliczne zachodzące w siatkówce. W skutek tego powstaje znacznie więcej wolnych rodników niż nasz organizm jest w stanie wyeliminować. Ostatecznie prowadzi to do obumierania komórek wzrokowych. Długotrwałe narażenie wzroku na światło niebieskie wiąże się więc z częstymi bólami głowy, zaburzeniem rytmu dobowego organizmu, nadmiernym pobudzeniem w godzinach nocnych i zmęczeniem w ciągu dnia.

Jak ograniczyć wpływ światła niebieskiego na nasze zdrowie? Najlepszym sposobem zabezpieczenia naszych oczu są okulary z filtrem światła niebieskiego.

Obecnie jest to niemal obowiązkowy element przy zakupie szkieł okularowych, a każda marka posiada taki filtr w swojej ofercie. Dla osób które nie mają wady wzroku i na codzień nie noszą okularów korekcyjnych, również nic nie stoi na przeszkodzie. W takich przypadkach sprawdzą się szkła bez korekcji, ale uzupełnione o filtr światła niebieskiego.

  Ile kosztuje filtr światła niebieskiego?

W naszych salonach optycznych znajdziesz wiele wiodących marek, które w swojej ofercie posiadają filtry światła niebieskiego. Soczewki od Zeiss, Hoya, czy Synchrony filtrują szkodliwe promienie UV i gwarantują pełną ochronę Twoich oczu. Ceny zaczynają się już od 260 zł za parę. 

Podobne wpisy